GEOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

KRAJSKÉ KOLO GEOLOGICKÉ OLYMPIÁDY 2024

8. 4. 2024 | 5. NP budovy 14

Rok se s rokem sešel a opět se dveře muzea otevřou zvídavým mladým lidem se zájmem o geologii!

Krajské kolo Geologické olympiády je jednotné pro celé území České republiky, pořádá se každoročně a je organizované v kategoriích a soutěžních kolech (školní, okresní, krajské, celostátní, mezinárodní), přičemž MJVM je garantem pro krajské kolo soutěže. Informace o soutěži jsou zveřejňovány prostřednictvím internetových stránek GO www.geologicka-olympiada.cz.

Geologickou olympiádu vyhlašuje Masarykova univerzita v Brně, spolupořadateli jsou Česká geologická služba a Univerzita Karlova v Praze. U nás v muzeu zajišťuje Krajské kolo geoložka Andrea Dovicová s pomocí lektorského oddělení muzea.

Harmonogram soutěže: Od 8:00–9:00 se sejdou všichni soutěžící s pedagogickým doprovodem, v 9:00 proběhne oficiální zahájení soutěže, následovat bude písemný test a poznávací část zaměřená na geologii Zlínského kraje. Po pauze na oběd budou vyhlášeny výsledky soutěže a rozdány ceny soutěžícím.

Ceny pro první tři výherce obou kategorií jsou hrazeny z dotace MŠMT. Opět se na cenách pro všechny soutěžící podílí společnosti Topnatur s.r.o. a Vitar, s.r.o. Tašky s cenami doplníme publikacemi vydanými Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Všem velmi děkujeme!

Na závěr je pro zájemce připravena prohlídka ve výstavě Modrá. Ve výstavě jsou k vidění jedinečné modré minerály.  Našim cílem je, aby byl tento den plný příjemných zážitků, nových podnětů a inspirací!

Výsledky z roku 2024 najdete ZDE...

O průběhu a výsledcích soutěže v minulém roce se dočtete zde: https://www.muzeum-zlin.cz/krajske-kolo-geologicke-olympiady-2023.

(foto z roku 2023)

 

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.