Krajské kolo Geologické olympiády 2023

Výsledky krajského kola GO 2023 ve Zlínském kraji

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně opět přivítalo mladé geology!

V pondělí 27. 3. 2023 se uskutečnilo Krajské kolo Geologické olympiády. V muzeu se sešli soutěžící z celého Zlínského kraje a popasovali se s vědomostním testem a „poznávačkou“ minerálů, hornin a fosilií. Všichni soutěžící kategorie A (ZŠ a víceletých gymnázií) a B (čtyřletých gymnázií) potvrdili velmi pěkné znalosti v oblasti geologie. Všem účastníkům náleží gratulace už jen za postup a účast v krajském kole! Vítězům GRATULUJEME a třem postupujícím přejeme mnoho štěstí v ústředním kole Geologické olympiády, které proběhne 25. - 28. dubna na Kaprálově mlýně v Ochozu u Brna. Soutěž bude probíhat mimo jiné v Ochozské jeskyni, která je veřejnosti nepřístupná.

 

Pořadí

Kateg.

Soutěžící

Škola

TEST

poznávačka

CELKEM

1.

A

Danišová Renáta

Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí

50

34

84

2.

A

Kundrata Vít

Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín

60

22

82

3.

A

Drábečková Sára

Základní škola Velký Ořechov, okres Zlín

48

20

68

1.

B

Pernický Patrik

Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí

63

39

102

2.

B

Škrabalová Klára

Gymnázium Uherské Hradiště

58

32

90

3.

B

Nováková Jitka

Gymnázium Valašské Klobouky

57

30

87

Hlavním garantem soutěže je Masarykova univerzita v Brně. Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně zajistilo organizaci krajského kola soutěže. O bezproblémový průběh soutěže a snad i příjemnou atmosféru se postaralo lektorské oddělení, kurátorky muzea a studentka geologie Masarykovy univerzity Beáta Ryšková.

Realizace soutěže byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy! Svůj díl nese Základní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace, Zlín-Štípa. Za sponzorské dary v podobě zdravých dobrot a vitamínů děkujeme společnosti TOPNATUR s.r.o. a VITAR, s.r.o. Drobné předměty poskytly Lesy České republiky, s. p. a minerály pro děti darovali sběratelé z regionu.  Všem velmi děkujeme!

Zájemci pak navštívili výstavu Poklady skryté v podzemí Karpat aneb nerostné bohatství Zlínského kraje, která v muzeu právě probíhá.

Zájem o geologii v kraji karpatského flyše sílí! Těšíme se na viděnou zase za rok!

Andrea Dovicová, kurátorka geologie

 

 

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.