GEOLOGICKÁ OLYMPIÁDA 2024

Výsledky krajského kola GO 2024 ve Zlínském kraji

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně opět přivítalo mladé geologické naděje! V pondělí 8. 4. 2024 se uskutečnilo Krajské kolo Geologické olympiády. V muzeu se sešli soutěžící z celého Zlínského kraje a popasovali se s vědomostním testem a „poznávačkou“ minerálů, hornin a fosilií.

Všichni soutěžící kategorie A (ZŠ a víceletých gymnázií) a B (čtyřletých gymnázií) potvrdili velmi pěkné znalosti v oblasti geologie. Všem účastníkům náleží gratulace už jen za postup a účast v krajském kole! Vítězům GRATULUJEME a postupujícím přejeme mnoho štěstí v celostátním kole Geologické olympiády, které proběhne 7. - 10. května na Střední uměleckoprůmyslové škole sochařské a kamenické v Hořicích.

Většina účastníků pak navštívila výstavu Modrá, která v našem muzeu právě probíhá.

Poř.

Kat.

Soutěžící

Škola

TEST

poznávačka

CELKEM

1.

A

Řezníčková Tereza

Základní škola Velký Ořechov, okres Zlín, příspěvková organizace

30

31

61

2.

A

Vykopal Tomáš

ZŠ Zlín Nová cesta 268, p.o., Zlín-Štípa

32

21

53

3.

A

Vančura Samuel

Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm

24

22

46

1.

B

Pernický Patrik

Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí

45

45

90

2.

B

Šťastný Prokop

Gymnázium Uherské Hradiště

42

41

83

3.

B

Knotek Jan

Gymnázium Uherské Hradiště

41

41

82

 

Hlavním garantem soutěže je Masarykova univerzita v Brně. Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně zajistilo organizaci krajského kola soutěže. O bezproblémový průběh soutěže a snad i příjemnou atmosféru se postaralo lektorské oddělení, kurátorky muzea a studentka geologie Masarykovy univerzity Beáta Ryšková.

Realizace soutěže byla významně podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy! Svůj díl nesla i Základní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace, Zlín-Štípa. Za sponzorské dary v podobě zdravých dobrot a vitamínů děkujeme společnosti TOPNATUR s.r.o. a VITAR, s.r.o. Dary také poskytly Lesy České republiky, s. p. a minerály pro děti darovali sběratelé z regionu.  Všem velmi děkujeme!

Zájem o geologii v kraji karpatského flyše roste! Těšíme se na viděnou zase za rok!

 

Andrea Dovicová, kurátorka geologie

 

9. 4. 2024                                                

 

 

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.