Muzeum a škola - Workshopy

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravuje v rámci cyklu workshopů a seminářů při konferenci Muzeum a škola  různá témata.

WORKSHOP 2018: STORYTELLING mezi exponáty

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo v rámci cyklu workshopů a seminářů při konferenci Muzeum a škola v termínu 5.-6. března 2018 workshop s názvem STORYTELLING mezi exponáty.
Vyprávění tady vždycky bylo, je a bude. Je to součást naší kultury i vzdělávání a příběhy nám pomáhají vyznat se v naší historii a hodnotách. Storytelling nebo také novodobé vyprávění je metoda, která zdokonaluje to, co všichni od narození máme, dar vyprávět. A stejně jako se člověk učí cizí jazyk nebo hrát na kytaru, může také cvičit svou dovednost vyprávění. V našem kurzu se budeme učit vědomě používat příběhové techniky s cílem vytvořit a sdílet příběh s publikem.
Příběhy jsou všude kolem nás, v životě i v muzeích, můžeme jimi předávat informace, zkušenosti nebo znalosti, ale hlavně zážitek.
Použití storytellingu v práci s historií a uměním nabízí mnoho možností, které si v rámci semináře společně zkusili a diskutovali o nich. Workshop byl zaměřen na praktické využití této metody v muzeích, takže si všechny techniky daly vyzkoušet na vlastní kůži a vytvořit si také vlastní příběhový program vhodný pro skupinu, se kterou běžně pracujete.
Workshop byl určen pro muzejní i školní pedagogy, muzejní kurátory i průvodce.
Dvoudenní dílnu vedly lektorky Barbora Schneiderová a Markéta Holá ze Storytelling CZ.

Workshop 2016: Loutka jako nástroj vzdělávání

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo v rámci cyklu workshopů a seminářů při konferenci Muzeum a škola v termínu 19.-20. února 2016 workshop s názvem Loutka jako nástroj vzdělávání.
Smyslem workshopu bylo naučit účastníky základní řemeslné dovednosti při animaci různých druhů loutek a nabídnout škálu možného využití tohoto bohatého výukového prostředku při výchovně-vzdělávacím procesu, v mnoha situacích i nepřímo souvisejících s výukou.
Během dvou dnů se účastníci pod vedením zkušených lektorů ze sdružení THeatr Ludem Hanou a Tomášem Volkmerovými seznámili prostřednictvím her a dramatických etud se čtyřmi typy loutek: maňásek - prstová loutka, mappet, manekýn a plošná papírová loutka. Hledali a zkoušeli si možnosti jejich ovládání a vytváření výrazu.
Dva dny naplněné tvořivou atmosférou zakončilo shrnutí toho, co se účastníci v intenzivní dílně naučili. Všechny nabyté zkušenosti, vlastní nápady i inspirativní rady lektorů se promítly do malé besídky loutkových výstupů založených na básničkách pro děti, které účastníci rozdělení do třech skupin zinscenovali a postupně předvedli. Více ZDE...

WORKSHOP 2014: KLASICKÁ FILMOVÁ ANIMACE V MUZEU aneb Aby věci ožily

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo v rámci cyklu workshopů a seminářů při konferenci Muzeum a škola v termínu 21. a 22. března 2014 workshop zaměřený na tvorbu klasické filmové animace a její využití v muzejním a galerijním prostředí.
Dvoudenní intenzivní workshop, kterého se zúčastnilo 18 účastníků z muzeí, škol i jiných institucí z celé České republiky, představil animační techniky pookénkového snímání, které mohli účastníci sami vyzkoušet při natáčení svých animovaných filmů inspirovaných expozicí PRINCIP BAŤA: Dnes fantazie, zítra skutečnost.
Pod vedením zkušených lektorů animovaného filmu (Michael Carrington, Libor Drobný, Lucie Strnadelová, Adéla Šimová) vznikly čtyři krátké animované filmy. Více ZDE......

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.