WORKSHOP 2014: KLASICKÁ FILMOVÁ ANIMACE V MUZEU aneb Aby věci ožily

MJVM ve Zlíně připravilo v rámci cyklu workshopů a seminářů při konferenci Muzeum a škola program zaměřený na tvorbu klasické filmové animace a její využití v muzejním a galerijním prostředí.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo v rámci cyklu workshopů a seminářů při konferenci Muzeum a škola v termínu 21. a 22. března 2014 workshop zaměřený na tvorbu klasické filmové animace a její využití v muzejním a galerijním prostředí.
Dvoudenní intenzivní workshop, kterého se zúčastnilo 18 účastníků z muzeí, škol i jiných institucí z celé České republiky, představil animační techniky pookénkového snímání, které mohli účastníci sami vyzkoušet při natáčení svých animovaných filmů inspirovaných expozicí PRINCIP BAŤA: Dnes fantazie, zítra skutečnost.
Pod vedením zkušených lektorů animovaného filmu (Michael Carrington, Libor Drobný, Lucie Strnadelová, Adéla Šimová) vznikly čtyři krátké animované filmy:

BATA

námět, animace, režie: Jana Hanusová, Hana Lepková, Ivana Řezníčková, Miroslava Večeřová
BATA ke stažení (pravý klik - Uložit cíl jako...)

Botův sen

námět, animace, režie: Ivan Berger, Lenka Borovičková, Martina Staňková, Barbora Svátková, Aleš a Jan Kapsovi, Ivo Marušák
BOTŮV SEN ke stažení (pravý klik - Uložit cíl jako...)

Mlýn

námět, animace, režie: Hana Daňková, Simova Faberová, Petr Kološ, Eva Srpová, Zdeněk Terzijski
MLÝN ke stažení (pravý klik - Uložit cíl jako...)

Zoetropové animace

Účastníci si také zkusili naanimovat pásy s 12 okýnky do zoetropu, který je umístěn v kabinetu filmu expozice PRINCIP BAŤA. Ploškové animace byly vytvořeny z geometrických tvarů, které dostali tvůrci k dispozici.
Animace ve formátu .GIF jsou ke stažení pravým kliknutí na obrázek - Uložit obrázek jako...

Jirka-Ivana Petr-Eva Ivan-Lenka
Jana-Hana Marcela-Jarka Jan a Aleš Kapsovi
Barbora-Martina Hanka-Blanka Marie-Veronika-Mirek
Simona-Zdenek    

 

Workshop zaměřený na tvorbu klasické filmové animace se koná ve zlínském muzeu, novinky.cz, pátek 21. března 2014

>>> VYUŽITÍ ANIMAČNÍCH TECHNIK V DÍLNÁCH PRO ŠKOLY I VEŘEJNOST
Animační dílna pro skupinu studentů gymnázia v rámci předmětu výtvarná výchova

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.