VÝSLEDKY GEOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

V pondělí 4. 4. 2022 se v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně uskutečnilo krajské kolo Geologické olympiády. Soutěžící z celého Zlínského kraje se nejprve popasovali s vědomostním testem, následovala poznávací část geologických vzorků. Všichni soutěžící kategorie A (ZŠ a víceletých gymnázií) a B (čtyřletých gymnázií) potvrdili velmi pěkné znalosti v oblasti geologie. Všem účastníkům náleží gratulace, že se probojovali až do krajského kola! Vítězům GRATULUJEME!

 

Pořadí

Kateg.

Soutěžící

Škola

TEST

poznávačka

CELKEM

1.

A

Škrabalová, Klára

Gymnázium Uherské Hradiště

41

29

70

2.

A

Navrátilová, Ema

Základní škola Zlín, Nová cesta

39

14

53

3.

A

Paldusová, Vendula

Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť

34

18

52

1.

B

Zetková, Veronika

Gymnázium   Uherské Hradiště

44

31

75

2.

B

Nováková, Jitka

Gymnázium Valašské Klobouky

41

22

63

3.

B

Nováková, Klára

Gymnázium Valašské Klobouky

37

23

60

Hlavním garantem soutěže je Masarykova univerzita v Brně. Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně zajistilo organizaci krajského kola soutěže. O bezproblémový průběh soutěže a snad i příjemnou atmosféru se postaralo lektorské oddělení a kurátorka muzea. Soutěž byla podpořená dotací MŠMT prostřednictvím Krajského úřadu Zlínského kraje – Odboru školství, mládeže a sportu. Svůj díl podpory přinesla i Základní škola Zlín, Nová cesta 268, příspěvková organizace, Zlín-Štípa. Za sponzorské dary v podobě zdravých dobrot a vitamínů děkujeme společnosti TOPNATUR s.r.o. a VITAR, s.r.o. Všem velmi děkujeme!

Zájemci pak soutěž ukončili na hradě Malenovice v právě probíhající výstavě Jantar ze Študlova, perla moravských Karpat. Věříme, že zájem o geologii v kraji karpatského flyše sílí! Cílem soutěže je otevřít mladým lidem oči, naučit je vnímat výjimečnou krajinu ve Zlínském kraji! Těšíme se na další ročník soutěže a snad i nové soutěžící!

Více o geologické olympiádě ZDE...

Ve Zlíně 6. 4. 2022                                                   Andrea Dovicová, kurátorka geologie

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.