Geologická olympiáda 2022

GEOLOGICKÁ OLYMPIÁDA 2022

4. 4. 2022 | 5. NP budovy 14

Předmětová soutěž ve znalostech z geologických disciplín je určena žákům základních (kategorie A) a studentům středních škol (kategorie B). Cílem GO je napomáhat výuce o neživé přírodě, vyhledávat talentované žáky a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst v tomto směru.

Geologická olympiáda je jednotná pro celé území České republiky a pořádá se každoročně. Je organizovaná v  kategoriích a soutěžních kolech (školní, okresní, krajské, celostátní, mezinárodní), přičemž MJVM je garantem pro kolo krajské v případě presenční formy soutěže. Termíny konání jednotlivých kol, výsledky účastníků a další organizační záležitosti jsou zveřejňovány prostřednictvím internetových stránek GO (www.geologicka-olympiada.cz), aktuality jsou umístěny rovněž na webu MJVM.

Geologickou olympiádu vyhlašuje Masarykova univerzita v Brně, spolupořadateli jsou Česká geologická služba a Univerzita Karlova v Praze. U nás v muzeu zajišťuje Krajské kolo geoložka Andrea Dovicová s pomocí lektorského oddělení muzea.

* Po dvouleté pauze se krajské kolo soutěže uskuteční na půdě MJVM. Od 8:00–9:00 se sejdou všichni soutěžící s pedagogickým doprovodem, v 9:00 proběhne oficiální zahájení soutěže, následovat bude písemný test a poznávací část zaměřená na geologii Zlínského kraje. Po pauze na oběd budou vyhlášeny výsledky soutěže a rozdány ceny soutěžícím (velké dík náleží společnosti Topnatur s.r.o. a Vitar, s.r.o., které svými dary zpestřily ceny pro všechny soutěžící). A pro zájemce je připravena exkurze na hrad Malenovice do výstavy Jantar ze Študlova, perla moravských Karpat. Našim cílem je, aby byl tento den plný příjemných zážitků, nových podnětů a inspirací!

VÍCE ZDE...

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.