HRAD MALENOVICE V SEZÓNĚ 2023

HRAD MALENOVICE OTVÍRÁ - A NENÍ TO APRÍL!

MEDIÁLNÍ BALÍČEK ZIP...

1. dubnem 2023 se znovu rozjedou komentované prohlídky, sezónní výstavy i oblíbené doprovodné programy na hradu Malenovice – v sobotu se totiž letos poprvé otevřou pro veřejnost brány hradu Malenovice.

Jedna z nejvýznamnějších historických památek Zlínského kraje má pro letošek na hradní hájence připravenu novou výstavu s názvem NŮŽ – MINULOST A PŘÍTOMNOST JEDNOHO PŘEDMĚTU. Ta představí nože v archeologických nálezech i v historických a etnografických souvislostech. K vidění bude křiváčkářská dílna a chybět nebude ani pohled na současnou výrobu. Komentované prohlídky výstavy proběhnou při její vernisáži 13. května v rámci akce (H)RADOVÁNKY.

Tato akce je už tradičně slavnostním zahájením celé sezóny, s doprovodným programem v předhradí pro děti i dospělé. I letos se program zaměří především na dvě témata související s hradem, tedy středověk a přírodu. K dispozici budou při akci i prohlídky hradu, v němž už tou dobou bude k vidění další sezónní výstava ZE ŽIVOTA HMYZU a hradní expozice.

Skalní příznivci hradu nepřijdou o akce, na něž jsou u nás zvyklí,“ říká Silvie Lečíková z obchodního oddělení Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které hrad spravuje. „Noční prohlídky jsou naplánovány v termínech 22. 7. a 12. 8., Stará řemesla na 9. 9. a vánoční jarmark na 2. 12. Rádi bychom také 17. 6. zopakovali krásnou loňskou akci Na hrad za Korunk(o)u, na níž s námi spolupracovala zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů, 11. základní škola Malenovice, Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště a Korunka Luhačovice.“ Muzeum plánuje zařadit do programu také divadelní představení, najisto počítá s oblíbenými dětskými prohlídkami o prázdninách, stejně jako s lektorskými programy pro školy.

Po celý duben je hrad Malenovice přístupný veřejnosti zatím pouze o víkendech, v ostatní dny je třeba se objednat. Od května ale začne „plný provoz“, kdy bude otevřeno i o všedních dnech s výjimkou pondělků. Příležitostí k návštěvě tohoto krásného místa tak bude po celou sezónu víc než dost.

ing. Silvie Lečíková          

 

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.