28. říjen v muzeu

TISKOVÁ ZPRÁVA

MEDIÁLNÍ BALÍČEK KE STAŽENÍ ZDE...

STÁTNÍ SVÁTEK OSLAVÍ ZLÍNSKÉ MUZEUM NA NĚKOLIKA MÍSTECH

28.října, v Den vzniku samostatného Československa, nabídne Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně hned několik akcí, které mohou zaujmout všechny kategorie návštěvníků.

Všechny objekty muzea budou ve svátek otevřeny v obvyklých časech, pro hrad Malenovice a NKP Ploština to bude poslední návštěvní víkend letošní sezóny. Nabídka je ovšem mnohem pestřejší.

Z obuvnické historie města vychází tradiční oslava svátku patronů ševců, svatého Kryšpína a Kryšpiniána. V programu ji najdete pod názvem Ševci žijí! a jedná se o rodinný program věnovaný různým aspektům obuvi a obouvání. Milovníci historie a přírody mohou v tento den využít v Luhačovicích už tradičního setkání na Starém Světlově, kde bude památkář Radim Vrla hovořit o minulosti tohoto hradu i nových objevech. Ani znovuotevřená národní kulturní památka Ploština samozřejmě nezůstává stranou.

„Na Ploštině má tento státní svátek přece jen trochu jiný rozměr než na ostatních objektech, které spravujeme,“ říká ředitel muzea Pavel Hrubec. „Proto jsme tady také jeho připomenutí pojali trochu jinak a přizvali k němu i starosty a občany okolních obcí.“

28. října zde tedy bude muzeum nabízet po celý den zvýhodněné vstupné 70 Kč, děti do 15 let budou mít vstup zdarma. Návštěvníci budou mít také možnost se od 15 do 16 hodin zaposlouchat do komentované prohlídky s kurátorem muzea Ondřejem Machálkem, hlavním autorem nových expozic na Ploštině. V 16 hodin se pro veřejnost vůbec poprvé rozsvítí noční nasvícení památníku, které zůstane spuštěno do 21 hodin. Několik slov k tomuto významnému výročí a státní hymna u památníku v 16.30 vzdají prostý hold všem, kdo zde na Ploštině i jinde zemřeli ve jménu naší republiky.

ing. Silvie Lečíková       

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.