Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

VELIKONOCE V MUZEU

Programy s dílničkou pro MŠ a ZŠ představí regionální tradice Velikonoc

VELIKONOCE V MUZEU

Obsah a cíl: Koledy, hrčení, mrskačka, malovaná vejce i jiné zvyky, které během velikonočního týdne dodržovali naši předkové na zlínském panství před více než 100 lety, si připomeneme v programu vycházejícího z etnografických záznamů Františka Bartoše. Součástí programu je tvořivá dílna.
Program probíhá k velikonoční výstavce v expozici Františka Bartoše.

Nabídka velikonočních programů od 29. 3. do 13. 4. 2022.

NESEM, NESEM MAŘENU
Vzdělávací program s vystoupením dětského folklorního souboru
1. 4. 2022, začátek v 9:00 a 10:30
Zažijte dobu našich předků ve vystoupení Bartošova dětského souboru a vyprovoďte zimu a přivítejte jaro. Třída si vyrobí figuru Mařeny symbolizující odcházející zimu a ozdobí si májíček oslavující příchod jara. 

TETIČKO, DAJTE NÁM VAJÍČKO
Vzdělávací program pro školy s tvořivou dílničkou
29. 3. – 13. 4. 2022
Vydejme se společně do minulosti s malým Františkem, který představí, jak naši předkové slavili Velikonoce. Seznámíme se s technikami zdobení vajec, veselými rýmovačkami, které děvčata psala na vajíčka svým chlapcům, koledami i jinými zvyky dodržovanými během velikonočního týdne v našem regionu. 

JEDNO BÍLÉ, DVĚ ČERVENÉ
Vzdělávací program s předváděním zdobení kraslic řemeslníkem a s dílnou
11. 4. 2022, začátek v 9:00 a 10:30
Vajíčko bylo součástí každé velikonoční koledy. Podíváme se do starých dob a povíme si, jaká vejce dostávali malí koledníci a jaká zamilovaní mládenci. Podíváme se pod šikovné ruce pana Poulíčka, který nám ukáže zdobení kraslic. Z dílny si každý odnese voskem zdobené vejce.

Místo: expozice František Bartoš: Pedagog, jazykovědec, etnograf, 14. budova, Zlín
Délka programu: 75–90 minut
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Jazyk a jazyková komunikace
Cílová skupina: MŠ, 1. stupeň ZŠ
Cena programu: 25 Kč

Objednávky, informace:
e-mail: edukace@muzeum-zlin.cz
telefon: 573 032 3xx (19, 20, 21)

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu