VÁNOCE V MUZEU

Vzdělávací program pro MŠ a ZŠ k lidovým tradicím regionu

VÁNOCE V MUZEU

Obsah a cíl: Následujme devítiletého Františka Bartoše do starého Zlína z doby před více než sto lety, kde se podzim mění v zimu, brzy se stmívá, ženy se scházejí na besedách, blíží se svátek Mikuláše a Vánoce. Z Bartošova etnografického zápisu poznáme, jaké zvyky se dodržovaly v době předvánoční a vánoční. Součástí programu je tvořivá dílna.
Program probíhá během prosince k vánoční výstavce v expozici Františka Bartoše.

Program v roce 2023:

MODRÉ VÁNOCE
Vzdělávací program s tvořivou dílničkou
28. 11. – 21. 12. 2023
Vydejme se společně do minulosti s malým Františkem, který představí předvánoční a vánoční tradice ve starém Zlíně a okolí. Provázet nás bude technika modrotisku. Součástí programu bude tvořivá dílna.

VÁNOCE NAŠICH PŘEDKŮ
Vzdělávací program s vystoupením dětského folklórního souboru
5. 12. 2023, začátek v 9:00 a 10:30
Zažijte Vánoce našich předků ve vystoupení Bartošova dětského souboru! Představíme si tradice, které lidé dříve dodržovali a vyzkoušíme si, jak vypadaly bytosti, které se lidem v adventním období zjevovaly.

Místo: expozice František Bartoš: Pedagog, jazykovědec, etnograf, 14. budova, Zlín
Délka programu: 75–90 minut
Vzdělávací oblasti: Dítě a jeho společnost, Dítě a svět, Dítě a ten druhý, Dítě a jeho psychika, Jazyk a jazyková komunikace, Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Umění a kultura
Cílová skupina: MŠ, 1. stupeň ZŠ
Cena programu: 35 Kč, pedagogický doprovod zdarma

Objednávky, informace:
e-mail: edukace@muzeum-zlin.cz
telefon: 573 032 3xx (19, 20, 21)

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.