TÉMATA PŘÍRODOVĚDNÁ

Pro bližší informace k jednotlivým výstavám nás prosím kontaktujte resp. volejte 573 032 301.

Léčivé stromy

Výstava o využití dřevin v lidovém léčitelství a fytoterapii. Představuje jednotlivé druhy stromů a jejich využití.

23 panelů, 1 200x70, 1 200x90, 21 150x70 cm

Příběh chleba

Výstava připomíná tradiční způsoby hospodaření na polích, zpracování obilnin a pečení chleba v minulosti.

10 panelů 200x90 cm

Mák

Výstava o pěstování a využití máku propojuje část botanickou, etnografickou a výtvarnou. Mák je přiblížen jako starobylá kulturní rostlina, jsou představeny jeho různé odrůdy a tradiční pěstování.

4 panely 90x200 cm

Příběh železa

Výstava „Příběh železa“ přibližuje historii dolování, zpracování a využívání železa. Výstava je rozdělena na několik tematických celků: geologie, technologie, archeologie, mytologie a experimenty v oblasti výzkumu dobývání a zpracování železných rud.

26 panelů 120x90 cm (6 geologie, 8 technologie, 12 archeologie)

Broučci, které bychom měli znát

Výstava obrázků brouků, které na sklonku svého života namaloval Vladimír Javorek, známý popularizátor entomologie, pedagog a muzikant. Tento rodák z Bystřice pod Hostýnem většinu života působil jako učitel ve Vizovicích a Otrokovicích. Pro několik generací začínajících entomologů byly jeho atlasy hmyzu, které sám ilustroval, prvními a nepostradatelnými příručkami. K výstavě byla vydána publikace.

17 panelů, 13 120x85 cm, 4 150x85 cm

Život ve věčné tmě

Specifické prostředí jeskyň obývá pestrá škála živočichů od hmyzu až po obratlovce. Na výstavě jsou představeni nejrůznější zástupci těchto zvířat a způsoby výzkumu jejich životního prostředí.

17 panelů 180x90 cm

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.