TÉMA BAŤA A ZLIN

Byl průmyslovým srdcem města

Na dvou panelech je zachycena chronologie vývoje národního podniku Svit, dříve Baťa, od roku 1949. Podnik, jenž zaměstnával kolem 30 000 lidí, byl jedním z největších výrobců obuvi na světě a měl řadu odštěpných závodů a poboček v celé republice. Svit byl ale vždy srdcem města a Zlín srdcem podniku. Jeho historie je ve výstavě provázána na příběh nejdůležitějšího výrobku, tedy obuvi. Poslední z panelů je originální dobový náborový plakát podniku.

15 jednostranných panelů + 1 výstavní zasklený rám, 100 x70 cm

Všechny cesty vedou do Obchodního domu Baťa

Výstava obsahuje 16 panelů se shrnujícími texty k baťovské prodejní síti a historii obchodního domu, hlavní část tvoří fotografie výkladních skříní ze 30. a 40. let 20. století, 100 x 70 cm

Ve vile Jana Antonína Bati

Výstava obsahující 10 panelů shrnujících životní příběh J. A. Bati a historii jeho vily, 100 x 70 cm

Tehdy tu byla džungle aneb Firma Baťa v Brazílii

Věnuje se málo známým aktivitám firmy Baťa a posléze Jana A. Bati v různých lokalitách Jižní Ameriky, která se jevila jako cenná surovinová základna rozsáhlého československého koncernu Baťa pro budoucnost. Panely pojednávají obecně o zahraničních aktivitách firmy, je zde chronologický přehled kolonizace v Brazílii. Jednotlivým konkrétním lokalitám - Batatuba, Mariapolis, Indiana, Bataguassu, Bataypora a most přes Rio Paraná  - je pak věnováno po dvou panelech. Řada fotografií na panelech pochází z rodinných archívů rodiny J. A. Bati a nebyla nikde publikována.

16 jednostranných panelů 100 x 70 cm

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.