TÉMATA Z LUHAČOVIC

Pro bližší informace o výstavách kontaktujte kurátorku Blanku Petrákovou z Muzea luhačovického Zálesí.

 

Rozměry panelů 90 x 120 cm, tištěno na papíře, gramáž 180, nutno adjustovat

Ztratila jsem fěrtúšek“ –  výstava o lidovém kroji na luhačovickém Zálesí, 11 panelů. K výstavě vyšla publikace Lidový kroj luhačovického Zálesí. Vyprodáno.

Svět krojovaných panenek a loutek – výstava o lidových panenkách a hračkách, 10 panelů.

Poklady z babiččiny truhly – výstava k 90. výročí Muzejní společnosti v Luhačovicích ze sbírek MJVM, 11 panelů.

Příběh vyšívaného šátku - výstava o podomáckém zpracování textilu na Zlínsku a tradičních postupech získávání rostlinného vlákna a tradičních textilních a předtkalcovských technikách. 12 panelů.

Příběhy hraběcích lázní (Serényiové v Luhačovicích) – výstava mapuje historii rodu Serényi na Moravě a v Luhačovicích od roku 1590 do roku 1948, 14 panelů.

 

Hračky ze staré půdy – Výstava Hračky ze staré půdy byla ve Zlíně vystavena v roce 2013 a od té doby byla prezentována v řadě moravských a českých muzeí. Výstava představuje výběr ze sbírky historických hraček Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. 12 panelů.

Příběhy domů a vil (architektura v Luhačovicích) – ve spolupráci s Krajskou galerií výtvarného umění – Mgr. Ladislava Horňáková. Výstava zpracovává architekturu, architekty, osudy stavebníků a majitelů historických vil v lázních Luhačovicích. 21 panelů. K výstavě vyšla publikace, 4. dotisk.

Příběhy krajiny a malířů Luhačovic   - výstava k 140. výročí narození malíře Stanislava Lolka mapuje malířské stopy krajinářské školy přelomu 19. a 20. století v luhačovických lázních. K výstavě vyšla publikace. Vyprodáno.

Lázeňské menu aneb Historie pohostinství a kuchařského umění v Luhačovicích. K výstavě vyšla publikace Luhačovické kuchyně. 22 panelů.

"3D před 100 lety“. Historické stereofotografie z muzejní sbírky. 6 panelů. Výstava s použitím 3D brýlí.

Jurkovičovy vojenské památníky a hřbitovy – výstava vznikla ve spolupráci se spolkem architektů Slovenska a Slovenským národním archivem v Bratislavě. Dokumentuje dílo Dušana Jurkoviče v Haliči v období Velké války a představuje přehled všech válečných památníků a hřbitovů, kterých bylo několik desítek a řada z nich již zanikla. 6 panelů.

Obrázky z historie lázeňské léčby. Výstava ze sbírky MJVM ve Zlíně a MZA. Výstava o historii lázní a léčebných metod. 17. panelů

Osmdesátka Japonské zahrádky. Výstava o historii Japonské zahrádky u Jestřabí. 6 panelů.

Je libo dobrou kávu? (Výstava o historii kávy a kávových náhražek) Ve spolupráci s P. Hanákovou. 12 panelů.

Velké ženy v malých lázních – medailony významných osobností, které navštěvovaly luhačovické lázně v první polovině 20. století. 26 panelů. K výstavě byla vydána skládačka.

Luhačovice a Židé – historie židovských obyvatel Luhačovic a osudy jednotlivých rodin a objektů. 22 panelů. K výstavě vyšla stejnojmenná publikace.

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.