Konference v letech 2003 až 2013

Konference se konají každé dva roky a jsou platformou pro setkávání zásadních aktérů vzdělávání - všech typů škol, muzeí, galerií, archivů a odborných pracovišť památkového ústavu. 

Konference roku 2013

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo v termínu 20. až 22. března 2013 šestý ročník mezinárodní konferenci Muzeum a škola.
Konference se konají každé dva roky a jsou platformou pro setkávání zásadních aktérů vzdělávání - všech typů škol, muzeí, galerií, archivů a odborných pracovišť památkového ústavu. Letošního ročníku se zúčastnilo 130 odborníků z celé České republiky a Slovenska. Jednání zahrnovalo jak představení edukativních projektů jednotlivých institucí a příkladů dobré praxe ve školách, tak i příspěvky z oblasti teorie a metodologie oboru muzejní pedagogiky včetně systémových projektů spolupráce napříč institucemi. Příští ročník konference Muzeum a škola se uskuteční ve Zlíně v březnu 2015. Hodnocení konference v PDF

Napsali o nás:
Běžte všichni do muzea, PeadDr. Markéta Pastorová, článek na Metodickém portálu RVP, www.rvp.cz

Konference roku 2011

V pořadí pátá konference s názvem „Expedice domů“ probíhala ve dnech 16.-17. března. Podtitul konference byl vybrán na základě worskshopu Alexandry Brabcové, který se uskutečnil ve Zlíně na jaře roku 2010. Z workshopu vycházely filozofie a základní teze konference. Představené projekty s tématem pátrání po místě prokázaly, že Expedice domů je zásobníkem podnětů, metod, strategií a technik, jak pracovat v muzeu či ve škole při hledání vztahu k domovu. Výstava ke konferenci nesla název „Pátrání po místě“. Účelem této interaktivní výstavy bylo vybídnout návštěvníky k prozkoumávání místa, kde žijí, neboť ta skrývají někdy více, než je na první pohled patrné. Výstavu bylo možné na zlínském zámku spatřit až do 21. září 2011.

Konference roku 2009

Ve dnech 18. - 19. března byla uspořádána čtvrtá konference. Tentokrát nesla podtitul „Jít si naproti“. Tak jako na předchozích konferencích byly vzneseny a prodiskutovány otázky, které se týkaly aktuálního stavu muzejní pedagogiky u nás a aktivní spolupráce muzeí se školami a veřejností vůbec. Návštěvníci konference také mohli prostřednictvím aktuální výstavy „Jak se rodí večerníčky“ objevovat tajemství animovaného filmu.

Konference roku 2007

Třetího ročníku konference, konaného ve dnech 21.-22. března, se zúčastnilo více než sedmdesát pedagogů, muzejníků a pracovníků z oblasti české kultury a školství. Iniciátory konference zajímal názor pedagogů na konkrétní otázky z problematiky spolupráce muzea a školy, především v oblasti využití RVP. Konference se stala místem k představení činnosti muzeí školám a způsobem oslovení škol pro své aktuální i budoucí akce. Na konferenci zazněly také teoreticky zaměřené příspěvky z oblasti muzeologie a o výuce muzejní pedagogiky u nás. Při výběru výstavy ke konferenci sledovalo tehdejší, ještě lektorské oddělení několik cílů. Jedním z cílů bylo zapojení dětí do jeho realizace. Tak vznikl projekt ,,Jak trávili volný čas naši prarodiče“ a výstava ,,Krasohled“.

Konference roku 2005

Druhý ročník konference se uskutečnil ve Zlíně ve dnech 8.-9. března. Při přípravě druhého ročníku se organizátoři soustředili na prezentaci aktuálních příkladů spolupráce mezi českými muzei a školami, jejích úspěchů a úskalí. Konference nesla podnázev „Nebojte se muzea“ a zúčastnilo se jí na dvacet muzeí a galerií z celé České republiky. Konference se zaměřila především na vyučující všech stupňů škol, které chtěla podpořit ve snaze zařazovat návštěvy muzea do výuky. Součástí konference byla i modelová dílna lektorského oddělení k probíhající výstavě o historii Zlína pod názvem „Zlín mýtický historický“.

Konference roku 2003

První ročník nové řady konferencí se snažil vymezit některé z problémů muzeí a škol a zamyslet se nad muzeem jako vzdělávací institucí. K této konferenci představilo zlínské muzeum ve svých prostorách výstavu brněnského Dětského muzea ,,Víš co jíš?

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.