DARUJTE KOUSEK MUZEA

 Originální dárky tam, kde byste je možná nečekali.

Pokud v těchto dnech přemýšlíte nad tím, čím neobvyklým a jedinečným obdarovat své blízké, porozhlédněte se v nabídce muzea - je tu bohatý výběr publikací, vyšel nový nástěnný kalendář H+Z pro roky 2022/23, stále máme v nabídce různé vouchery a stále nabízíme zábavnou a poučnou hru JEDEN DEN MLADÉHO MUŽE BAŤOVY ŠKOLY PRÁCE.

Na facebooku průběžně uvádíme informace ze všedních dní mladých chlapců, kteří prošli tímto vzdělávacím systémem. Ale kdy a jak třeba probíhaly vánoční besídky učňů v roce 1936? Čtěte s námi:

„Hoši a děvčata udělali si svůj Štědrý večer o několik dní dříve, poněvadž mnozí z nich rozjíždějí se na svátky do svých domovů. Vánoční stromek, vánoční básně o Ježíškovi, koledy a kupa dárků naplnily společnost vánoční náladou. O dárky se postarali zaměstnavatelé učňů a věnovali na 60 vesměs cenných dárků (punčochy, prádlo, kapesníky, látky na šaty a halenky, stříbrné náramky atd.) a obchodnická pomocnická hromada, která chudým kupeckým učňům poslala Kč 600.- na vánoční nadílku. Za veselé a sváteční nálady byli kromě toho všichni podarováni jablky, ořechy a pohoštěni čajem a zákusky.“

(zdroj: Zlín: Sdělení zaměstnanců firmy Baťa. 23. 12. 1936, 19(51). ISSN 1801-2965. Dostupné také z: http://kramerius.kfbz.cz/uuid/uuid:1af91092-8fbc-11e2-a5ef-00155d01270c)

Hru můžete objednat přímo z našeho webu zde (cena dobírky je 449 Kč vč. DPH, balného a poštovného) nebo ji zakoupit na recepci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU na 14. budově za 350 Kč (tel.: 573 032 111, email: recepce@14-15.cz). Studio 6.15, které je autorem grafické podoby hry, nabízí firemním zákazníkům možnost brandingu hry logem společnosti.

Vám, kdo jste si hru již zakoupili, děkujeme, že pomáháte šířit povědomí o životě mladých učňů Baťovy školy práce. Přejeme Vám krásné svátky vánoční a do nového roku 2022 hlavně štěstí, zdraví, lásku, pohodu a radost z objevování.

oddělení muzejní pedagogiky

a

ostatní pracovníci muzea

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.