Sbírka Obuvi

Kolekce zahrnuje předměty z historie obuvnictví a vývoje obouvání, mezi něž patří obuv, ponožky, punčochy, nářadí, nástroje, obuvnické šicí stroje

  

Sbírka

 Sbírka Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Území

Sbírkový fond pochází převážně z území bývalého Československa a dalších zemí Evropy, avšak ucelenějšími kolekcemi jsou zastoupena i další teritoria, především Asie a Afrika. Obuv z ostatních světadílů je reprezentována jen v omezeném rozsahu několika exponáty nebo pouze solitéry.

Období

Nejstarší originál pochází z konce 17. století, avšak v kolekci se nachází i několik desítek rekonstrukcí historické obuvi z oblasti Českých zemí a Evropy, převážně z období středověku a raného novověku, zhotovených podle dobových reálií (reliéfy, nástěnné malby, kroniky). Výrazně je zastoupena obuv vyráběná v 19. a 20. století, rozsáhlá je například kolekce z produkce firmy Baťa (1894-1945) a módní hity z druhé poloviny 20. století.

Předměty

Kolekce zahrnuje předměty z historie obuvnictví a vývoje obouvání, mezi něž patří obuv, ponožky, punčochy, nářadí, nástroje, obuvnické šicí stroje, speciální stroje průmyslové a obuvnické doplňky (spony na obuv, čisticí prostředky). V omezené míře jsou součástí sbírky i oděvní součástky, kabelky, klobouky, peněženky a další drobné doplňky, které charakterizují životní styl na Zlínsku ve 20. století.

Obor

24 - Další

Počet předmětů

6443

Sbírka Obuvi na webu CENTRÁLNÍ EVIDENCE SBÍREK

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.