NA HRAD ZA KORUNKOU 2023

TISKOVÁ ZPRÁVA

MEDIÁLNÍ BALÍČEK ZDE...

V sobotu 17. června 2023 otevře v 10 hodin své brány hrad Malenovice všem milovníkům hudby, zpěvu a výtvarného umění. Především se ale otevřou těm, kdo se spolu s organizátory akce NA HRAD ZA KORUNK(o)U rozhodli bojovat „dobrými činy proti zlým časům“.

Pro tento komponovaný program spojilo své síly hned několik subjektů. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně jako správce hradu poskytne prostor a zázemí, hudbu přinese smyčcové kvarteto zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů a žesťový soubor Základní umělecké školy Zlín. Zpěvem rozzáří nádvoří hradu dětské pěvecké sbory z 11. základní školy v Malenovicích, a to jak přípravný sbor dětí 1. a 2. tříd, tak sbory Čamlíci a Carmina Bona. Zbrojnici hradu pak ozdobí benefiční výstava prací studentů Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti.

Posláním celého programu je podpora projektu Korunka pomáhá, jenž je ve Zlínském kraji velmi dobře známým charitativním počinem spolku Korunka Luhačovice. Ten svou činností, beneficemi, sbírkami a humanitární pomocí především nemocným či hendikepovaným dětem a jejich rodinám či těm, kdo se ocitli v tíživé životní situaci vlivem neočekávaných okolností. Právě pro projekt Korunka pomáhá je určen výtěžek z celé akce, kde budou účinkující vystupovat bez nároků na honorář, kde muzeum poskytne návštěvníkům vstup do hradu za symbolickou jednu korunu, a kde žáci uměleckých oborů SUPŠ z Uherského Hradiště nabídnou k podpoře projektu své práce. Návštěvníci budou mít také možnost projekt podpořit buď příspěvkem v hotovosti na místě, případně platbou na transparentní účet Korunky.

„Akce se stejným názvem se uskutečnila na hradě poprvé vloni a měla nečekaný ohlas,“ říká ředitel muzea Pavel Hrubec. „Díky návštěvníkům a kolegům, kteří se připojili k programu, jsme mohli Korunce Luhačovice předat více než deset tisíc korun. Což v této složité době vypovídá o něčem dobrém v nás.“

Stejně jako vloni převzala nad akcí záštitu radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzana Fišerová. „Rozhodla jsem se podpořit tuto akci, protože se mi líbí myšlenka propojování aktivit kulturních organizací, a zejména pak její zarámování charitativním počinem. Navštívila jsem hrad Malenovice vloni a energie, která tam pulzovala nádvořím hradu, byla velmi příjemná.“

V den konání akce NA HRAD ZA KORUNK(o)U budou zpřístupněny jen některé expozice hradu a výstava Ze života hmyzu. Klasické komentované prohlídky se konat nebudou a bude uzavřena i hradní hájenka. Program potrvá do 15 hodin.

 ing. Silvie Lečíková      

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.