NA HRAD ZA KORUNK(o)U 2024

KOMPONOVANÝ PROGRAM PRO KORUNKU LUHAČOVICE, z. s.

NA HRAD ZA KORUNK(o)U

aneb

DOBRÝMI ČINY PROTI ZLÝM ČASŮM

1. 6. 2024 | 10.00 – 15.00

nádvoří hradu a hradní zbrojnice (podrobný program v pdf ZDE...)

akci pořádají:

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
Filharmonie Bohuslava Martinů
11. základní škola v Malenovicích
Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti
ZUŠ Zlín
Filmový festival Zlín
Korunka Luhačovice

Výtěžek ze vstupného věnují všichni spolupořadatelé na charitativní projekty nadace KORUNKA, určené na podporu těch, kdo se v důsledku tragédie, nemoci či války ocitli v tíživé životní situaci.

V den konání akce budou zpřístupněny expozice Zvířata na Zemi a člověk, Hostince našich pradědečkůNa hradě nebydleli jen rytíři a také výstava Ze života hmyzu. Běžné komentované prohlídky hradu a hájenky se nebudou konat.

Akci podpořily svými záštitami radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzana Fišerová a Martina Hladíková, náměstkyně zlínského primátora a firma VITAR poskytla zdravé pamlsky pro dětské účinkující.

program:

* Smyčcové kvarteto Filharmonie Bohuslava Martinů
* dětské pěvecké sbory 11. základní školy ve Zlíně-Malenovicích
* benefiční výstava výtvarných prací žáků Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště
* žesťový soubor ZUŠ Zlín
* host z Filmového festivalu Zlín
* prezentace Moto Club Iron Cavalry LE MC

vstupné: od 1,- Kč

občerstvení: Caffé Tečovská brána

*

KORUNKA POMÁHÁ je charitativní projekt dvou zapsaných spolků – KORUNKY LUHAČOVICE a KORUNKY VELKÉ LOSINY. Oba spolky dlouhodobě podporují handicapované, nemocné či jinak znevýhodněné děti ve Zlínském a Olomouckém kraji. Během roku se koná řada benefic a charitativních akcí. Za svoji existenci spolky rozdaly desítky milionů korun. Uspořádaly také nejrůznější veřejné sbírky a organizovaly humanitární pomoc.

Příspěvky a podporu mohou lidé směřovat na transparentní účet, z něhož jsou vypláceny konkrétní podpory rodinám, dětem nebo organizacím pečujícím o ně.

Číslo transparentního účtu:   2801896248 / 2010

program:

moderuje Tereza Goláňová

zbrojnice hradu:

10.00 – 15. 00   benefiční výstava výtvarných prací žáků Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti vytvořených při jejich volnočasových aktivitách. Vystavené práce lze zakoupit – výtěžek podpoří projekt Korunka pomáhá.

nádvoří hradu:

10.00                    zahájení akce

žesťový soubor Základní umělecké školy Zlín

10.15                    SBOR ČAMLÍCI - sbormistryně: Dana Kozárková, korepetice: Petra Dřínovská Foltýnová

10.40                    Smyčcové kvarteto Filharmonie Bohuslava Martinů (Alena Strojilová, Michal Mrkvica, Lucie Dümlerová a Viktor Kozánek): Kvarteto ve filmu I. (Lví král, Láska nebeská, Pocahontas, Kráska a zvíře, Addamsova rodina, Krotitelé duchů, Vůně ženy, Pelíšky, Lásky čas a další)

11.00                     SBOR ČAMLÍCI - sbormistryně: Dana Kozárková, korepetice: Petra Dřínovská Foltýnová

SBOR CARMINA BONA - sbormistryně: Dana Kozárková, korepetice: Jana Tůmová

11.20                    projekt Korunka pomáhá

11.30                     Smyčcové kvarteto Filharmonie Bohuslava Martinů (Alena Strojilová, Michal Mrkvica, Lucie Dümlerová a Viktor Kozánek): Kvarteto ve filmu II. (Lví král, Láska nebeská, Pocahontas, Kráska a zvíře, Addamsova rodina, Krotitelé duchů, Vůně ženy, Pelíšky, Lásky čas a další)

11.50                     žesťový soubor Základní umělecké školy Zlín

12.30                    uvedení odpoledního programu

12.40                    Smyčcové kvarteto Filharmonie Bohuslava Martinů (Alena Strojilová, Michal Mrkvica, Lucie Dümlerová a Viktor Kozánek): Kvarteto ve filmu I. (Lví král, Láska nebeská, Pocahontas, Kráska a zvíře, Addamsova rodina, Krotitelé duchů, Vůně ženy, Pelíšky, Lásky čas a další)

13.00                    SBOR CARMINA BONA - sbormistryně: Dana Kozárková, korepetice: Jana Tůmová

13.30                    PŘÍPRAVNÝ SBOR sbormistryně: Klára Bartoníková, korepetice: Dana Kozárková

13.45                    projekt Korunka pomáhá

14.00                    PŘÍPRAVNÝ SBOR sbormistryně: Klára Bartoníková, korepetice: Dana Kozárková

14.20                    Smyčcové kvarteto Filharmonie Bohuslava Martinů (Alena Strojilová, Michal Mrkvica, Lucie Dümlerová a Viktor Kozánek): Kvarteto ve filmu II. (Lví král, Láska nebeská, Pocahontas, Kráska a zvíře, Addamsova rodina, Krotitelé duchů, Vůně ženy, Pelíšky, Lásky čas a další)

14.45                     zakončení akce

předhradí:

občerstvení Caffé Tečovská brána

prezentace Moto Clubu IRON CAVALRY LE MC

VSTUPNÉ: od 1 Kč

Výtěžek ze vstupného věnují všichni spolupořadatelé na charitativní projekty nadace KORUNKA, určené na podporu těch, kdo se v důsledku tragédie, nemoci či války ocitli v tíživé životní situaci.

V den konání akce budou zpřístupněny expozice Zvířata na Zemi a člověk, Hostince našich pradědečků a Na hradě nebydleli jen rytíři a také výstava Ze života hmyzu. Běžné komentované prohlídky hradu a hájenky se nebudou konat.

foto z r. 2023 (c) Radim Ševčík, MJVM