Mykologická

Sbírku tvoří převážně herbářové doklady chorošovitých hub.

 

Sbírka

 Sbírka Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Území

Česká republika, Morava, převážně okolí Zlína a Hostýnské vrchy, menší část jižní Morava, váté písky na jihovýchodní Moravě, Bílé Karpaty. 

Časové období a stručná historie sbírky

Sbírka byla vytvářena v letech 1965-1968 tehdejší kurátorkou M. Elsnerovou. V dalších letech se však v jejím rozšiřování již nepokračovalo.

Předměty

Sbírku tvoří převážně herbářové doklady chorošovitých hub. Obsahuje celkem 519 položek sběratelů  M. Elsnerové a O. Wallera.

Obor

6 - Mykologická

Počet předmětů

519

Herbář Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Herbář je uložen v depozitáři Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně ve 14. budově baťovského areálu, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín.

V mezinárodním Indexu herbariorum je evidován pod kódem GM.

Kurátor herbáře

 

Petra Hanáková

tel.+420 573 032 311

Petra.Hanakova@muzeum-zlin.cz

Badatelské návštěvy

Sbírky jsou přístupné profesionálním i amatérským badatelům a studentům. V případě badatelské návštěvy je nutná předchozí domluva s kurátorem.

Výpůjčky

 

Výpůjčky nejsou zprostředkovávány soukromým osobám, ale pouze institucím. Požadavky na výpůjčky je třeba adresovat kurátorovi herbáře.

Obvyklá výpůjční doba je půl roku, ale je možné ji na základě žádosti prodloužit. Vypůjčené doklady je při studiu třeba opatřit revizními lístky.

CES

Mykologická podsbírka v Centrální evidenci sbírek muzejní povahy (CES) Ministerstva kultury.

 

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.