Muzeum konečně s novým webem

Vydáno 23. 2. 2022

tisková zpráva MJVM ve Zlíně

mediální balíček ZIP

Muzeum konečně s novým webem

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně se po letech čekání konečně dočkalo spuštění svých nových webových stránek.

„Pro nás je to opravdu zásadní krok," komentoval tuto zprávu ředitel muzea Mgr. Pavel Hrubec. „Jsme největším muzeem v krajském městě, máme odborníky od historie přes etnografii až po přírodovědu. Ročně jsme schopni připravit i dvě stovky akcí a programů a na druhé straně zpracovávat rozsáhlé investiční projekty – ale naše dosavadní webové stránky se jakoby zasekly v minulém století." Přestože v době svého vzniku před třinácti lety byly přivítány s nadšením, v důsledku rychlého pokroku technologií začaly rychle zastarávat.

„Hlavní slabinou bylo špatné zobrazování stránek na mobilních telefonech, což je v době, kdy takto hledá informace prakticky každý, dost zásadní problém," doplnil ředitel muzea. „První dojem je často rozhodující, a bylo tedy dost těžké přesvědčit potenciální návštěvníky, že cesta do moderních expozic muzea vede přes tak zastaralý web."

Web muzea zachoval stávající adresu www.muzeum-zlin.cz a je výsledkem spolupráce pracovníků muzea se zlínskou digitální agenturou DGStudio. Zásadně se proměnila jeho vizuální stránka i pohyb v nich, jenž využívá moderní trendy v oboru. Nové prvky v administraci zase zpříjemní práci se stránkami, rozšířily se také možnosti jak přehledně prezentovat nejen výstavy a expozice, ale i další aktivity muzea – jak pro laickou veřejnost, tak pro odborníky z muzejních oborů. Je také připravena komfortní zóna pro zástupce médií.

V tuto chvíli probíhají poslední kontroly textů a obrázků, úpravy administračního systému a dalších drobností, které jsou při spouštění nových webů běžné. Nový vzhled webu kladně hodnotí i radní pro kulturu a školství Zlínského kraje Zuzana Fišerová: „Myslím, že změna přišla ve správnou chvíli a že s nadcházející turistickou sezónou návštěvníci ocení možnost pracovat s přehlednými informacemi o objektech, výstavách, akcích a programech Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně."

Silvie Lečíková, obchodní oddělení muzea

 

 

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.