Muzeum a škola 2017

Konference Muzeum a škola s tématem „Křižovatky muzejní pedagogiky“

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně organizovalo ve dnech 20.-21. března již 8. ročník konference Muzeum a škola s tématem „Křižovatky muzejní pedagogiky“. Na dvoudenním jednání se sešla stovka zájemců o obor muzejní pedagogika z Čech, Moravy i Slovenska. Konference připomněla počátky, úspěchy i úskalí oboru, ale věnovala se i zamyšlení nad hlavním úkoly do budoucnosti.

Letošní ročník konference Muzeum a škola dostál své tradici a vysokému odbornému kreditu a vzbudil velký zájem. "Ve třech hlavních blocích jednání jsme letos zejména bilancovali, připomínali jsme si totiž výročí 20 let od vzniku programu Brána muzea otevřená Nadace Open Society Fund, 25 let od založení Komory edukačních pracovníků při Radě galerií ČR a 20 let od vzniku Komise pro práci s veřejností při Asociaci muzeí a galerií ČR. Zamýšleli jsme se nad vznikem muzejní pedagogiky jako oboru vysokoškolského studia i nad dalšími klíčovými tématy,“ uvedla PhDr. Blanka Petráková, odborný garant konference z Muzea luhačovického Zálesí.

„Účastníci z různých paměťových institucí, oborových skupin a vysokých škol se shodli na společném zájmu rozvíjet svůj obor ve prospěch návštěvníků. Posilovat pozice paměťových institucí jako míst, kde se návštěvníci mohou neformálně vzdělávat, získávat informace, zážitky i rozvíjet své záliby a která jsou otevřená, přátelská a mají propracované standardy, strategie a metodiku pro práci s veřejností,“ doplnila PhDr. Blanka Petráková.

Doprovodným programem konference byl společenský večer v rytmu swingu s malou komentovanou historickou módní přehlídkou, který připravili Luhačovický okrašlovací spolek Calma a host DJ Ladislav Tomek. „Na úterní odborný program navázaly komentované prohlídky expozic a výstav Muzea jihovýchodní Moravy a Krajské galerie výstvarného umění, které se setkaly s velkým zájmem,“ řekla Adéla Šimová z oddělení muzejní pedagogiky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Program konference jako celek vzbudil velký ohlas a rozproudil živou debatu, která naznačila další možné směry budoucnosti oboru muzejní pedagogiky. Účastníci odjížděli ze Zlína spokojeni.

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.