MISTROVSTVÍ EVROPY V ORIENTAČNÍM BĚHU

MISTROVSTVÍ EVROPY V ORIENTAČNÍM BĚHU - Švýcarsko 1964

Druhé mistrovství Evropy v orientačním běhu proběhlo v severozápadním Švýcarsku s centrem v provincii Vallée de Joux a v okolí obce Le Brassus. Prostor běžeckých tratí byl ve švýcarském pohoří Jura, které se táhne podél francouzských hranic. Termín závodů byl 26. až 27. srpna 1964. Na tomto druhém oficiálním mistrovství se běžel závod na klasické trati a ve štafetách.

V mužích startovalo 62 závodníků a v ženách 32 závodnic. Mistry Evropy se stali Erkki Kohvakka z Finska a Margrit Thommenová ze Švýcarska. Čeští muži se umístili ve druhé polovině startovního pole. Konkrétně to bylo 35. místo Jindřicha Novotného, 38. místo Miroslava Stržínka, 39. místo Bohumila Zemánka a 50. místo Svatoslava Galíka. Ženy dopadly o poznání lépe. Osmým místem překvapila Ludmila Kumbárová, 12. místo připojila Jana Novotná a na 26. místě skončila Eva Hohausová.

S podrobnostmi o druhém mistrovství Evropy v orientačním běhu se můžete seznámit ZDE...

foto:

Vlajka ME v OB Švýcarsko 1964, sbírka MJVM ve Zlíně

Odznak ME v OB Švýcarsko 1964, sbírka MJVM ve Zlíně

Mapa závodu jednotlivců ME v OB Švýcarsko 1964, sbírka MJVM ve Zlíně

Mapa štafety muži a ženy ME v OB Švýcarsko 1964, sbírka MJVM ve Zlíně

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.