KROKY INOVACE A ELEGANCE

KROKY INOVACE A ELEGANCE | výstava

16. 1. - 26. 5. 2024

3. np budovy 14, expozice Princip Baťa

kurátor: Michal Heinrich

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně si vždy kladla za cíl podporovat a šířit tradici dobrého jména a odkazu Tomáše Bati, přezdívanému „král obuvi“. Hlavní myšlenkou je zde vrátit město Zlín zpět na mapu jako město obuvi a zasadit se o popularizaci tohoto oboru. Významným prvkem je zde propojení vědy a výzkumu s praxí a vychovávat nové a nadějné studenty a specialisty pro zavedené obuvnické firmy. K tomuto účelu bylo v roce 2019 zřízeno Centrum výzkumu obouvání, které se chce nadále a intenzivně tomuto oboru věnovat.

V oblasti technologické se centrum zaměřuje na vývoj a výzkum nových materiálů pro obuvnický průmysl především v oblasti 3D a 4D technologií, hi-tech materiálů a smart inovací. Všechny inovace korespondují s nejnovějšími trendy v oblasti obuvnictví a eco-friendly důrazem na produkt i samotný výrobní proces.

Spojení nejnovějších designových trendů, dlouholetou zkušenost v obuvnictví a nejmodernějších materiálů přináší nový styl obouvání. Propojení talentovaných designérů, vývoje a obuvnických firem má za cíl vytvořit unikátní designovou obuv, která bude klást velký důraz na komfort, zdraví a customizovanou výrobu.

Výstava si klade za cíl seznámit návštěvníky se současnou tvorbou v oblasti konstrukce a designu obuvi, dále nových technologií a materiálových inovací a výstupů z vědecko-výzkumných záměrů a řešených projektů.

* Ve výstavce jsou k vidění i lodičky značky Oldrich Voyta, které ze Zlína putovaly k První dámě ČR Evě Pavlové při inauguraci prezidenta.

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.