Historická

Základ podsbírky tvoří písemný a obrazový materiál, fondy zbraní, militárií, uniforem, střeleckých terčů, užitého umění a kolekce výrobků, vybavení domácnosti, technického vybavení, vybavení starých zlínských hostinců, fondy dokumentující činnost  zlínských filmových ateliérů, ochotnického a amatérského divadla, Sokola Zlín, skautského hnutí a všeobecně spolkového života zlínského regionu.

Sbírka

 Sbírka Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Území

Základ sbírkového fondu tvoří materiál z území zlínského okresu a bývalého gottwaldovského kraje, některé obecné materiály pocházejí z území celé České republiky. Sbírkové fondy k historii firmy Baťa pocházejí takřka ze všech kontinentů.

Období

  1. - 21. století

Předměty

Základ podsbírky tvoří písemný a obrazový materiál. Další fondy vytvořené zejména převzetím sbírek Městského muzea Napajedla, Krajinského muzea Vizovice a vlastní činností bývalého krajského muzea jsou fondy zbraní, militárií, uniforem, střeleckých terčů, užitého umění a kolekce výrobků. Nově byly vytvořeny fondy vybavení domácnosti, technického vybavení, vybavení starých zlínských hostinců, fondy dokumentující činnost  zlínských filmových ateliérů, ochotnického a amatérského divadla, Sokola Zlín, skautského hnutí a všeobecně spolkového života zlínského regionu. Soustavně je rozšiřována sbírka místopisných a příležitostných pohlednic. Po roce 1989 byly systematicky vytvářeny sbírkové fondy týkající se historie baťovského koncernu, které do té doby nesměly být zpracovávány. Zároveň jsou doplňovány materiály k historii průmyslu zlínského regionu po 2. světové válce.  Je vytvořen základ a pokračuje se v budování fondů významných osobností a institucí zlínského regionu.

Obor

10 - Historická

Počet předmětů

40640

Historická sbírka na webu CENTRÁLNÍ EVIDENCE SBÍREK

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.