DEPOZITÁŘ S FOTOVOLTAIKOU

Na střeše objektu depozitáře v Otrokovicích Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně proběhla v roce 2021 realizace obnovitelného zdroje energie: instalace fotovoltaické elektrárny.

Název projektu:

Systém fotovoltaické elektrárny na střechu depozitáře Otrokovice

Registrační číslo projektu:

CZ.05.5.18/0.0/0.0/20_146/0013630

Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Popis projektu:

Realizací projektu došlo k instalaci 120 ks fotovoltaických panelů o celkovém instalovaném výkonu 49,2 kWp na střechu objektu depozitáře v Otrokovicích Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

 

Celkové náklady na realizaci opatření:              2 099 970,49 Kč vč. DPH

Celkové způsobilé výdaje:                                  2 069 335,09 Kč vč. DPH

Výše dotace:                                                         1 241 601,05 Kč (60 % ze způsobilých výdajů)

Cíl a výsledek projektu:

Cílem projektu byla instalace obnovitelného zdroje energie, snížení spotřeby energie z neobnovitelných zdrojů a snížení emisí.

Výsledkem realizace projektu je snížení spotřeby energie z neobnovitelných zdrojů o 255,217 GJ/rok což je snížení o 71,49 % oproti původnímu stavu a snížení emisí CO2 o 71,614 t/rok což je snížení o 71,46 % oproti původnímu stavu. Realizace projektu s sebou přináší také snížení provozních nákladů.

S přípravou a realizací projektu pomáhala pracovníkům společnosti Energetická agentura Zlínského kraje, o.p.s., která zajišťuje administraci projektové žádosti včetně metodického vedení provádění energetického managementu budovy, a to až do ukončení doby udržitelnosti projektu, což je 5 let od schválení závěrečného vyhodnocení akce poskytovatelem dotace.

 

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.