CHYSTÁTE SE NA PLOŠTINU?

CHYSTÁTE SE NA PLOŠTINU? aneb užitečné rady pro návštěvníky

KAM?

49.1970258N, 17.9569811E

JAK?

auto, bus: v obci Vysoké Pole odbočka u kříže, resp. benzínové stanice (49.1773914N, 17.9433686E), směr Drnovice, Ploština. V Drnovicích po hlavní cestě, za obecním úřadem ostře doleva a dále podle značení NKP Ploština/ památník Ploština.

Nevyužívejte trasu z Vysokého Pole na Ryliska, Klementinu (údolím podél Vysokopolského potoka) - cesta je jednosměrná, velmi úzká a při střetu dvou automobilů neprůjezdná.

Pozor na chybné značení v některých online mapách - vjezd autem k památníku není povolen! Parkujte na vyhrazených parkovištích u návštěvnického centra ( č.p. 165) nebo budovy 23 (nově č.p. 166).

Pozor na aplikaci Google Maps, která přes opakované žádosti o opravu při zadání hesla Ploština/památník Ploština nabízí pěšky i autem cestu právě přes Vysoké Pole, lesní cestou terénem přímo k památníku.

bus: zastávka Drnovice - obecní úřad, případně Drnovice - prům. areál, dále pěšky cca 2, 2 km po cestě podle značení NKP/památník Ploština

na kole/ pěšky: možno z několika směrů, kopcovitý terén. V místě k dispozici stojany na kola.

CO?

Pokladna je umístěna v návštěvnickém centru (oválná budova pod kopcem vedle kapličky).

Prohlídku doporučujeme začít právě zde, v expozici Tragédie na Ploštině. Při opuštění objektu budete mít před sebou vpravo exteriérovou panelovou výstavu. Opačným směrem je kaplička Panny Marie Bolestné (pro veřejnost není otevřena). Od kapličky směrem do kopce se nachází stavení s č.p. 166 (dříve 23) a zde pokračování expozice Nová Ploština.

Po skončení prohlídky se vydejte po asfaltové cestě za budovou 166 k památníku, cca 300 m.

***

parkoviště pro OA, bus v místě

stojany na kola v místě

WC v místě

platba v hotovosti nebo kartou, pouze CZK

občerstvení: základní položky na pokladně návštěvnického centra; soukromý provozovatel v č. p. 49 (vedle objektu č.p. 23), k dispozici i automat s občerstvením

větší skupiny doporučujeme dohodnout návštěvu předem 571 160 005.

edukační programy pro školy je třeba dohodnout předem

Pokud se vám nedaří dovolat na linku 571 160 005), zkuste prosím email pamatnik.plostina@muzeum-zlin.cz

Mimo sezónu, tj. v měsících listopad až březen včetně, volejte prosím tel. 799 119 507 nebo nás kontaktujte emailem.

 

 

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.