AUGUSTE RODIN OBJEKTIVEM BRUNERA-DVOŘÁKA

AUGUSTE RODIN OBJEKTIVEM BRUNERA-DVOŘÁKA | výstava

14. 3. - 29. 12. 2024, Muzeum luhačovického Zálesí

kurátorka: Blanka Petráková

Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou 25. 7. a 15. 8. v 15.00

Kytička pro šohajova koníčka - dětská komentovaná prohlídka s tvořivou dílnou 10. a 24. 7., 7. a 21. 8.

Auguste Rodin (1840-1917) je poažován za zakladatele moderního sochařství a za nejvýznamnějšího sochaře 19. století. V r. 1902 navštívil Moravu a při této příležitosti jej v sérii fotografií zachytil český fotograf Rudolf Bruner-Dvořák (1864-1921). Ten byl průkopníkem reportážní fotografie u nás a mimojiné i držitelem čestného titulu „Momentní fotograf Jeho císařské a královské Výsosti Nejosvícenějšího pana arcivévody Františka Ferdinanda Rakouského z Este“.

Výstava čerpá ze zápůjčky fotografií Jana Benedika a Pavla Scheuflera (Sbírka Scheufler). Fotografie Brunera-Dvořáka z roku 1902 a autorské texty dokumentují Rodinovu spanilou jízdu na Slovácko a jsou doplněny drobnými plastikami Franty Úprky a malbami a kresbami Joži Uprky, zapůjčenými z Galerie výtvarného umění v Hodoníně a ze soukromých sbírek.

 

LUHAČOVICE OBJEKTIVEM BRUNERA-DVOŘÁKA

14. 3. 2024 – 29. 12. 2024

Exteriérová výstava fotografií Brunera-Dvořáka z luhačovických lázní v letech 1910 a 1911. Výstava na ulici Dr. Veselého navazuje na muzejní výstavu.

 

JAK JOŽA HOSTIL SLAVNÉHO SOCHAŘE
Vzdělávací program k výstavě pro školy

 

(foto: Wikipedie)

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.