Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

STARÁ ŘEMESLA NA HRADĚ MALENOVICE 2022

Stará řemesla na hradě Malenovice

ukázky tradičních rukodělných technik a experimentální tavba železa

3. 9. 2022 | 10:00 – 18:00

tavba železa, kovářství, kovorytectví, výroba keramiky, pečení chleba, včelařství, perníkářství, práce se dřevem a dalšími přírodními materiály, aktivity pro děti, řemeslné stánky, občerstvení

Co jsou Řemesla na hradě?

První zářijovou sobotu opět ožijí na malenovickém hradě téměř zapomenuté rukodělné techniky.

Návštěvníci se mohou seznámit se starými technologiemi, vidět originály dobových předmětů, vyslechnout si zajímavé výklady odborníků nebo si některé z řemeslných technik sami vyzkoušet.

Jak se ve středověku tavilo železo nebo pekl chléb? Jak vznikala keramika, kterou nachází archeologové? Jakými technologiemi se vyráběly některé z muzejních exponátů a k čemu sloužily?
Opět bude k vidění také práce mladých kovorytců ze Střední školy ­– COPT Uherský Brod a kovářů ze Střední odborné školy Luhačovice, ke kterým se opět připojí studenti keramiky.

I letos se bude keramika experimentálně vypalovat v zemní peci. Bude možné si prohlédnout keramické nádoby od pravěku po středověk, seznámit se s výrobními postupy, vyzkoušet si práci s hlínou.

Dvorek hájenky ožije výrobou šindelů a zpracováním dalších přírodních materiálů. Návštěvníci budou moci vidět, jak vzniká březová metla či dlabané necky. 

Jako každoročně si na své přijdou i malí návštěvníci. Interaktivní sešit jim hravou formou představí jednotlivá řemesla a provede je po stanovištích, kde budou připraveny zajímavé aktivity, např. mletí obilí na kamenném mlýnku.

Divácky přitažlivá akce, kterou pořádá Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně již pátým rokem, si nachází stále větší množství příznivců a pořadatelé se ji snaží každoročně obohacovat a obměňovat.


vstupné: dospělí 70 Kč, děti 6-15 let 30 K, děti do 6 let zdarma

v ceně je vstup do expozice Dřevo, proutí, sláma

prohlídky hradu dle platného ceníku

 

Akce se koná za každého počasí, změna programu vyhrazena!

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu