Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

ŠEVCI ŽIJÍ

ŠEVCI ŽIJÍ aneb SVATÝ KRYŠPÍN A KRYŠPINIÁN V MUZEU

29.10.2022 | 10.00-16.00

3. NP budovy 14, expozice Princip Baťa

vstupné:  jako vstupné do stálé expozice, tj. 129 Kč základní, 59 snížené, 199 rodinné (vstupenka platí i pro prohlídky 44. budovy - viz text)

Svátek patronů ševců slavíme tradičně doprovodným programem, abychom připomněli slávu "Města obuvi".

V expozici Princip Baťa najdete tradiční (švec Jiří Hýža) i průmyslovou výrobu obuvi s ukázkami i odbornými komentáři. Firma VASKY tu představí současný vývoj obuvnictví i oblíbené trendy obouvání dnešních dní - barefoot a veganské boty, stejně jako stále populárnější design obuvi na míru. Důležitost péče o obuv připomene stanoviště ručního čištění bot.

Zástupci České obuvnické a kožedělné asociace nabídnou vyšetření chodidel pedoskopem a rady ohledně zdravého obouvání. Procházku po chodníku zdraví umožní Ateliér obuvi Fakulty multimediálních komunikací z UTB. Univerzitní Centrum výzkumu obouvání umožní nahlédnout do nejmodernějších technologií výroby obuvi, jakou jsou třeba biodegradabilní boty.

Velkým lákadlem může být možnost návštěvy skutečných výrobních obuvnických prostor: ve spolupráci s Klubem ABŠ budou v 11.00, 13.00 a 15.00 připraveny prohlídky na nedaleké 44. budově (v uvedenou dobu sraz v expozici ve 3.NP ve 14. budově).

Lektorské oddělení muzea bude mít připraveno pro děti a dospělé několik tvořivých dílen s obuvnickou tematikou.

naši partneři akce:

VASKY     Česká obuvnická a kožedělná asociace   Jiří Hýža      Klub ABŠ 

Centrum výzkumu obouvání UTB      Ateliér designu obuvi FMK UTB  

 

 

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu