Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

NA HRAD ZA KORUNK(o)U

Komponovaný kulturní program pro charitativní účely.

KOMPONOVANÝ PROGRAM PRO KORUNKU LUHAČOVICE, z. s.

NA HRAD ZA KORUNK(o)U

aneb

DOBRÝMI ČINY PROTI ZLÝM ČASŮM

18. 6. 2022 | 10.00 – 15.00

nádvoří hradu a hradní zbrojnice

záštitu nad akcí převzala radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzana Fišerová
akci pořádají:
 
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
Filharmonie Bohuslava Martinů
11. základní škola v Malenovicích
Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti
a
Korunka Luhačovice

program:

* Smyčcové kvarteto Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením koncertního mistra FBM Pavla Mikesky
* dětské pěvecké sbory 11. základní školy ve Zlíně-Malenovicích
* benefiční výstava výtvarných prací žáků Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště
* žesťový soubor Filharmonie Bohuslava Martinů

(kompletní program ZDE... )

vstupné: od 1,- Kč

***

SMYČCOVÉ KVARTETO FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

Pavel Mikeska, I. housle, Michal Mrkvica, II. housle, Iveta Sklenářová, viola, Viktor Kozánek, violoncello

SBOR CARMINA BONA

Carmina bona  - česky „Dobrá píseň“ - je dětský pěvecký sbor při 11. základní škole Zlín – Malenovice, která je jako jediná ve Zlínském kraji zaměřena na rozšířenou výuku hudební výchovy. Jejími členy je přes 50 žáků 2. stupně (11 – 15 let). Sbor se účastní vybraných přehlídek a festivalů, můžete ho slýchat na prestižních akcích nejen města Zlína, spolupracuje s osobnostmi populární hudby např. na vánočním koncertě Martina Chodúra, Markéty Konvičkové, legendární kapely Fleret.

Základem repertoáru jsou dvou, tří až čtyřhlasé lidové písně (např. v úpravě Miroslava Raichla), umělé písně českých i evropských autorů, pro zpestření volíme také známé melodie z pohádek a známých filmů. Vybraní žáci sami doprovází některé skladby na smyčcové, dechové, klávesové i bicí nástroje. Šesté CD s názvem „Zpívání je to, co máme společné“ sbor pokřtil 2. května 2022.

Sbormistryní je Mgr. Dana Kozárková, korepetitorem David Skopal.

SBOR ČAMLÍCI

Sbor Čamlíci byl založen v roce 2000, letos má 33 dětí od devíti do jedenácti let. Zpěváčci 3. – 5. třídy jsou připravování pro vstup do sboru Carmina bona na II. stupni. Ve dvou hodinách hudební výchovy a dvou hodinách sborového zpěvu žáci rozšiřují svůj hlasový potenciál, zdokonalují se v intonaci a tonálním cítění.
Když přijede na naši školu delegace zahraničních hostů, když se staví májka či rozsvěcuje vánoční strom, Čamlíci jsou vždy u toho a svým zpěvem zpříjemní slavnostní chvíle.
Sbor řídí Mgr. Andrea Hobzová, na klavír doprovází Mgr. Lucie Juříčková.

PŘÍPRAVNÝ SBOR

Žáci 1. a 2. třídy 11. ZŠ Malenovice vystupují na koncertech školy společně s Čamlíky a Carminou bonou, aby si vyzkoušeli vystupování před publikem a zažili radost ze společného zpěvu.  Nejen, že se od svých prvních pěveckých krůčků učí náročné sborové průpravě, ale také získávají ve starších žácích vzor a motivaci k další práci. Malí zpěváčci pronikají do tajů hudby, metodou hry se seznamují se základy pěvecké techniky a intonace. Prostřednictvím hudebních činností si osvojují elementární prvky hudební teorie a vytvářejí si postupně základní repertoár dětských písní. V jejich repertoáru se nejčastěji objevují lidové písně, písně z dílny Pavla Jurkoviče, Petra Ebena, Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.

 

Nenechte si nic uniknout!

Budeme Vám posílat novinky a informace z muzea přímo do Vaší e-mailové schránky. Tím pádem budete vždy vědět co připravujeme a nic Vám už neunikne!

Změnit jazyk
Česky English
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu