Pondělí: ZAVŘENO
Út-Ne: 10.00-18.00
Letní výstava MJVM v 15. budově je připomínkou 20 let existence a práce Klubu H+Z, který výrazně napomohl činnosti Archívu H+Z a tím i ke zpracování a digitalizaci nejen forndy inženýrů Hanzelky a Zikmunda, ale i dalších našich více i méně známých cestovatelů - Eduarda Ingriše, Stanislava Škuliny či Jana Havlasy.Výstava představí činnost klubu, seznámí návštěvníky s fondy uloženými v Archívu H+Z a představí současné projekty, vystavena bude kolekce fotografií Eduarda Ingriše.
Výstava připomíná vznik samostatného Československa v r. 1918, ale i předchozích čtyři sta let, kdy jsme byli součástí rakouské monarchie. Válečné konflikty onoho obdoví, význační vojevůdci, uniformy a palné zbraně připomenou bitvy, vnichž bojovali a umírali čeští vojáci. Vystaveny budou sbírkové předměty MJVM ve Zlíně, ale i z Olomouce, Brna či Prahy.
Člověk se při výrobě zbraní často inspiroval přírodou - vždyť spousta zvířat je vybavena velmi účinnými nástroji k lovu kořisti nebo k obraně - ostré zobáky a pařáty dravých ptáků, zuby šelem, čelisti žraloků, jedové žlázy, žihadla, výstažné či maskovací zbarvení. Ani říše rostlinná se svými trny, žahavými chlupy nebo jedy nezůstává pozadu. Sbírkové předměty
Výstava představuje naše dřeviny a jejich využití v lidovém léčitelství i současné fytoterapii a gemmoterapii. Její součástí jsou i ukázky domácího zpracování, stromové mandaly výtvarnice Daniely Foltýnové a interaktivní koutek pro děti.
doprovodný program:
20. 4. 2018 v 16:00, budova 14, 1NP
Komentovaná prohlídka výstavy pro celou rodinu v rámci Dne Země
- výstavou provede kurátorka Petra Hanáková a povídání o léčivých stromech doplní ukázkami či ochutnávkami podle aktuální nabídky z přírody, pro děti bude připraven tvořivý program.
více doprovodných programů k výstavě zde.
Ve výstavě mohou návštěvníci vidět přes 60 exponátů dřevěných kolečkových hodinzhotovených hodináři z regionu jižního Německa i Čech od poloviny 18. do konce 19. století. Sbírka Mgr. Miloše Klikara tak seznámí milovníky hodin se závěsnými a skříňovými hodinami,
Výstava potrvá do 20. května 2018.
Fotografie dokreslují období života Jana A. Bati, o němž už se ví podstatně méně, než o jeho působení v Československu. Pohled na prostředí, v němž se ocitli, i na nedokonalou techniku, ještě zvýrazňuje to, čeho baťovci se svým šéfem na jihoamerickém kontinentě dosáhli. Kurátorkou výstavy je Hana Kuslová.
Vernisáž výstavy 1. 3. 2018 v 17 hodin v 1. NP budovy 14.
Výstava je součástí konference "11 dnů s Baťou" a potrvá do 10. června 2018.
14. budova baťovského areálu
14. budova baťovského areálu
14. budova baťovského areálu
14. budova baťovského areálu
14. budova baťovského areálu
14. budova baťovského areálu
14. budova baťovského areálu
14. budova baťovského areálu
14. budova baťovského areálu
14. budova baťovského areálu